Allmoge
922130

TIMGLAS, 1800-tal.

TIMGLAS, 1800-tal.

Träställning med rep och glas. Höjd 20 cm, diameter 13 cm.

Bruksslitage, ställvis hårt. Sanden rinner ej alltid igenom helt.

Utropspris
3 000 SEK