DEKORELEMENT, trä, 1920/30-tal.

Bemålad med förgyllda detaljer. Delvis genombruten med dekor av rosettprydda lagerkransar och fleuroner. Längd ca 94 cm. Höjd 115 cm.

Slitage och färgbortfall. Stolpens övre del lös. Fläckar / smutsig. Krackelyr. Springor mellan delar.

Utropspris
3 000 SEK