COLLIER, 2 st, med odlade sötvattenspärlor.

Odlade pärlorna av olika formen, några färgade rosa. Längd ca 100 cm, var och en.

Några av odlade pärlorna med randiga mönster till ytan och andra ojämnheter. Bruksslitage.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
1 500 SEK