BENGT COLLIN (verksam 1699-1755), bägare, silver, Uppsala

Förgylld. Konad form. Sannolikt senare graverad dekor. Höjd ca 9,5 cm. Vikt ca 103 g.

Slitage. Repor. Märken. Bristning. Senare gravyr. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK