GOLVUR, Wm Jones Denbigh, England, 1800-talets början.

Mahogny. Urverk av mässing med månfas. Två lod och pendel medföljer. Dekorelement av mässing. Höjd 234 cm. Nyckel finns.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Dekorbortfall, lösa delar.

Utropspris
3 000 SEK