1 st soppslev, 31, 5 cm
1 st såsslev, 18 cm
1 st strösked, 19 cm
1 st sockertång 10 cm
9 st matskedar, 22,5 cm
9 st bordskedar, 19 cm
9 st matgafflar, 21,5 cm
6 st bordsknivar, 21,5 cm
9 st bordsgafflar, 18 cm
7+1 st teskedar, 14,5 cm
6 st bakelsegafflar, 15 cm
Delvis förgyllda. Vikt ca 2840 gram.
Slitage. Senare gravyr.