Patinerad och förgylld brons. Urna med lock uppburen av tre delfiner på trepassformad fot. Höjd 16 cm.
Kompletterad. Smärre ytlitage på utsida. Patinering med hårdare slitage invändigt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10