Design
922461

BÖRGE MOGENSEN, karmstolar, ett par, Fredericia Furniture, Danmark, modellen lanserad 1956.

Stommar i ek. Sitsar och ryggar i rottning. Fällbar rygg.

Slitage. Ställvis blekta. Skador på rottingen. Ställvis lösa i skarvar.

Utropspris
5 000 SEK