Fanerat med olika träslag, bl a björk och jakaranda. Dekor av intarsia. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och två lådor. Bredd 100,5. Djup 41. Höjd 141 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, fläckar och fanerskador. En nyckelskylt saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.