Ring, stämplad K&EC, Göteborg, 1951. Storlek 21,5/67. Tillsammans med en andra ring. Storlek 18/56. Totalvikt ca 7,1 g.
Den andra ring med insats och spår av renovering på skenan. Slitage, mindre repor och nagg.