ANDERS PEHRSON, golvlampor, ett par, "Knubbling", Atelje Lyktan, Åhus, 1970/80-tal.
Vitlackerad metall och plast. Höjd ca 127 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Märken. Repor. Torrsprickor vid plastlameller. Ej funktionstestad.