SERVISDELAR, opak flintgods. 68 st. Wexiö guld, Gustavfsberg, 1930-tal

1920/30-tal. 16 mattallrikar (Diam 24), 27 assietter (diam 19), 8 djupa (diam 24) 6 djupa (diam 26), 5 indre assietter ( diam 16). 4 fat längd 22-36. 1 karott och 1 såsskål.

Samtliga delar med bruksslitage, repor och sliten gulddekor. Fåtal tallrikar m nagg i kanterna samt missfärgning. Såsskål missfärgad.

Utropspris
1 500 SEK