BORDSLAMPA, Societa Porcellane Artistiche, Florens, Italien, sent 1900-tal.
Stomme av mässingsfärgad metall och plexiglas. And av porslin med handmålad dekor. Två ljuspunkter. Tillhörande höj- och sänkbar skärm. Etikettmärkt. Minimihöjd 64 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.