KAFFESERVIS, 43 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

15 kaffekoppar med fat (1/719), tolv assietter (1/575), en assiett (1/574), sex askfat (1/504), kaffekanna (1/518), fat (1/1062), fat på fot (1/513), fat (1/511), gräddsnipa (1/522), sockerskål (1/605), vas (1/384), cigarettställ (1/2183), ljusstakar (1/15). Fem extra underfat till kaffekoppar medföljer.

Bruksskick. En kaffekopp med spricka. Nagg på fat med fot.

Utropspris
5 000 SEK