SALTKAR med SKEDAR, ett par, silver och emalj, Ryssland, omkring sekelskiftet 1900. Vikt 42 g.

Emaljerad floral dekor. På kulfötter. Saltkarens diameter ca 3,5 cm. Skedars längd ca 5,5 cm.

Delvis otydliga stämplar. Smärre emaljbortfall. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK