SOFFBORD, Biedermeier stil, 1920-tal.

Massiv mahogny och mahognyfaner. Två rektangulära klaffar. Låda i sargen. Pelarfot på fotplatta med lövmotiv och avslutande lejontassar. Bordets storlek med nedfällda klaffar, bredd 86 cm, djup 65 cm, höjd 76 cm. Mått med uppfällda klaffar 125x65 cm.

Slitage och märken. Blekt.

Utropspris
150 EUR