923635

FÅTÖLJER, ett par, Lloyd Loom, Spalding, England 2000-tal.

Målade i off-white ton, "Lloyd Loom"-flätat papperssnöre, stomme i trä, avslutande hylsor i koppar. Etikett- och plakettmärkta. Sitthöjd 48 cm, bredd 70 cm, totalhöjd 90 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
300 EUR