Design
923655

ALVAR AALTO, X-ben bord, Artek, 1990-tal.

Skivan i ask samt solfjäderformade fötter i björk. Bär tillverkarens etikett. Diameter 80 cm, höjd 53 cm.

Slitage och märken.

Utropspris
300 EUR