Förgylld, dekorerat med rocailler, kartuscher samt en figur. Emaljerad urtavla med romerska timsiffror. Höjd ca 38 cm. Pendel och glashuset medföljer. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Smärre färgbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.