GRIPSHOLMSFÅTÖLJ/ STEGSTOL

1700-tal.

Målad. Genombruten rygg, fast stoppad sits och klädda armlän. Sitthöjd ca 38 cm.

Konditionsrapport

Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Kompletterad med senare sits.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H81

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10570734 bukobject
    • 10570734 thumb
    • 10570735 thumb
    • 10570736 thumb
    • 10570737 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 800
    184 EUR
    207 USD

    Budhistorik (10 bud)
    428 maj 13:441800SEK
    5A28 maj 13:441700SEK
    428 maj 13:441700SEK
    Acceptpris på 800 SEK uppnåddes