BORDSPENDYL, marmor, H & F Paris, Frankrike. Sekelskiftet 1900.

Röd marmor och mässing. Urverket märkt H & F Paris 2655. Pendel finns. Höjd 33 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK