FLINTLÅSPISTOLER, ett par, omkring sekelskiftet 1800.

Kolvar i valnöt med mässingsbeslag. Räfflade pipor med dekor av metallinläggningar på ovansidan. Längd 19 cm.

Bruksslitage. Restaurerade och kompletterade. Lagningar. Skadad laddstock.

Utropspris
4 000 SEK