Nätskuren kolv i valnöt. Beslag i mässing med graverad dekor. Laddstock i stål. Räfflad pipa märkt "Hollin(?) & Zheath London". Med engelska kontrollstämplar. Längd 25 cm.
Slitage. Spricka med lös del på kolven. Hanen fastnar endast i ett läge.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.