MINIATYRSOFFA/LEKSAKSSOFFA, 1930-tal.

Fanerat i björk och palisander. Klädda i rött tyg med dekor av franska liljor. Utdragbar funktion (bakstycket går att fälla bakåt så att en dubbelsäng erhålles). Lös madrass. Höjd ca 21, längd 50 cm, bredd ca 20 cm.

Smärre fanérskador.

Utropspris
2 000 SEK