GOLVUR, England, 1800-tal

GOLVUR, England, 1800-tal

Fanérad i mahogny. Dekor i form av flankerande kolonner samt nattfjäril. Urtavla märkt John Theselwood. Höjd 229 cm. Lod, vev samt pendel finns. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Senare förgyllning.

Utropspris
6 000 SEK