KEDJA samt HÄNGE med cabochonslipad ametist och tre odlade pärlor, 18K guld.

Kedja, pansarlänk. Stämplad 'BIB'. Längd ca 45 cm. Ametist ca 3,72 ct. Ø ca 4,95- 5,45 mm. Stämplat 'GFAB'. Höjd ca 4,5 cm. Totalvikt ca 4,3 g.

Några mindre ojämnheter på yta av odlade pärlorna. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK