Design
924551

SOFFA, "Duxello", Dux, 1950-tal.

Stomme i trä, benen med mässingsavslut. Lätt svängda armlän. Lösa sitt- och ryggplymåer. Sittplymåerna undertill etikettmärkta. Längd ca 177 cm. Höjd ca 70 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Klädseln med smärre fläckar och liten skada.

Utropspris
3 000 SEK