Design
924704

VÄGGLAMPA / BORDSLAMPA, modell EV 57, Itsu 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Skärmens insida vitmålad. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 20 cm. Höjd 25 cm.

Smärre slitage. Polerad samt ledningen förnyad. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR