Allmoge
924752

HÄNGSKÅP, allmoge, daterat 1828

Målat i rött och blått. Dörr med dekormåleri. Bakomliggande hyllplan. Höjd 67 cm, bredd 59 cm, djup 30 cm.

Slitage. Skador. Delvis senare målning. Torrsprickor. Dörr stänger ej tätt.

Utropspris
1 500 SEK