BORDSLAMPA, modell 46-191, Orno Stockmann, 1960-tal.
Akrylkupa, mässing, läderbeklädd fot. Totalhöjd 54,5 cm. Tillverkarens stämpel i botten.
Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar.