JOHN ANDERSSON, GUNNAR BORG m fl, bl a Höganäs, vaser och skålar 17 st av stengods.
3 st av Sven Hofverberg, egen verkstad.
8 st signerade Höganäs, bl a John Andersson.
1 st Gunnar Borg.
4 st av okända formgivare.
En signerad Winblad.
Olika glasyrer och former.
Höjd 2-10 cm.
Obetydligt slitage.