KAFFESERVIS, 20 delar, benporslin, "Blå Blom", Old Gustavsberg, 1960-tal.
Åtta koppar med fat, 10 assietter, gräddsnäcka och sockerskål med lock. Kaffekoppens höjd 5 cm, diameter 9 cm, assiettens diameter 17,5 cm.
En nionde kopp medföljer utan fat.
Gräddsnäckans hänkel med lagning. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.