SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets första hälft/mitt.

Stock i valnöt med kolvlåda och stålbeslag. Räfflad pipa. Längd 92 cm.

Slitage och märken. Lagningar. Torrsprickor och skador. Får ej upp kolvlådan.

Utropspris
3 000 SEK