GUNNAR THELANDER, olja på panna, signerad och daterad 1937.
Motiv av fiskearbetare. Bildmått 295x122.
Ytslitage. Fläckar, smuts och färgbortfall. Spår av ram med mindre skador i kanterna. Spikhål.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
8 000 SEK