CYKEL, Hermes, Nymans Verkstäder, Uppsala, 1950-tal.

Lackerad metall. Herrmodell. Sits i konstläder. Höjd vid styre 107 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Omfattande slitage. Rost. Fläckar. Färgbortfall. Ej fullständigt genomgången. El ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK