LJUSKRONA, gustaviansk stil 1900-talets mitt/andra hälft

För fyra ljus samt fyra ljuspunkter, upphängd i kedjor, olikslipade prismor, blå glasskål, diameter 48, höjd 59 cm exkl kejda.

Ej funktionstestad. Prismor saknas. Nagg. Smärre slitage. Lösa primsor medföljer.

Utropspris
1 500 SEK