Elva kaffekoppar med fat, 20 mattallrikar (26 cm), tolv förrättstallrikar (23 cm), tolv desserttallrikar (20,5 cm), 14 assietter (17,5 cm), 15 mindre assietter (14 cm), tolv skålar 15,5 cm), tolv djupa fat (23 cm), sex askfat, serveringsskål, terrin med lock, fyra serveringsfat i olika storlekar och former (längd 21 - 42 cm), tre djupa serveringsfat (längd 25 cm), kanna samt såsbåt.
Bruksslitage. Obetydliga tillverkningsdefekter. Smärre nagg. Enstaka delar med krackelyr och missfärgning.