SERVISDELAR, 24 st, porslin, rokokostil, Herend, 1900-talets andra hälft.

Mönster i rött och guld. 12 cremekoppar med 14 fat, 2 gallerskålar, 2 fat, miniatyrurna på fot, 3 lockurnor, saltkar med sked, bonbonjär, 2 mindre karotter med lock.

Slitage, nagg.

Utropspris
2 500 SEK