Mässing med ben av lövträ. Ställbat skärm, invändigt vitlackerad. Modellnummer 15365. Höjd 34 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Vissa bucklor. Smärre fläckar. Senare målning inuti skärm. Troligen senare strömbrytare.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10