FISKSPADE & STRÖSOCKERSKEDAR 2 st, silver, 1800-tal. Bl a Gustaf Dahlgren, Malmö 1849. Vikt ca 179 gram.

Fiskspade med graverad dekor. Stämplar för Gustaf Dahlgren, Malmö 1849. Längd 30 cm.
Strösockersked, modell Gammalsvensk, graverad dekor under skedbladet. Stämplar Adolf Nyman, Linköping 1836.
Strösockersked, modell Gammalfransk, stämplar med initialer IL, troligen Stockholm 1826.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK