FASADSKYLTAR, tre delar, 1900-talets andra hälft.

Bokstäverna "S", "n" och "ge". Lackerad plåt i blått och vitt samt lysrörsämne. Höjd 29 - 45 cm.

Slitage och avskavd färg. Ställvis anlupna. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK