Möbler Speglar
927298

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, omkring 1800.

Spegellampett, gustaviansk, omkring 1800.

Förgylld och bronserad. Dekor av bland annat bandstav samt fleuron. Krönt av urna Två ljushållare i mässing. Höjd ca 100 cm, bredd 58 cm.

Slitage. Skador. Kompletterad. Delvis senare bronsering. Smärre skador. Lösa delar.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Värderare (Föräldraledig)
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer