CHIFFONJÉ, 1800-talets mitt.

CHIFFONJÉ, 1800-talets mitt.

Fanerad med bl a alm, fanerad låda. 3+1 lådor och skrivklaff med bakomliggande inredning med Carl XIV:s monogram samt Carl V avbildad. Längd 109, djup 42, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Kompletterat ryggstycke. Fläckar. Sprickor. Skrapmärken. Repor.

Utropspris
1 500 SEK