SOCKERSKRIN resp. SOCKERSKÅL, silver, Gustav Möllenborg, 1892 resp 1908.

Sockerskrin med lock, 1892, längd 12 cm, vikt ca 280 gram.

Sockerskål, med tassfötter och hänklar, längd 12,5 cm, vikt ca 170 gram.

Slitage. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK