BRUNO MATHSSON

"Arbetsstol 41", etikettmärkt med datering 1941.

Böjträ med sits och rygg av sadelgjord, etikettmärkt och stämplad samt daterad med bläck 41.

Konditionsrapport

Fläckar. Repor. Slitage. Rostangrepp.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - R4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

+46-767 810613
patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    347 EUR
    388 USD

    Budhistorik (8 bud)
    526 jun 12:203400SEK
    626 jun 12:063200SEK
    526 jun 12:043000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes