GLASSERVIS, 44 delar, "Antik", Reijmyre, 1900-talets andra hälft.

Gråtonad glasmassa med slipad dekor. Tolv vinglas, tolv starkvinsglas, tolv snapsglas, 8 selterglas. Höjd ca 7 - 15 cm. Varierande höjd.

Slitage. Ca två delar med nagg. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
4 000 SEK