SNEDKLAFFSEKRETÄR, gustaviansk, 1800-talets början
Målad. Utfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och fack, underdelen med fyra lådor. Skuren dekor, metallbeslag. Bredd 108,5, djup 52, höjd 96,5 cm.
Restaurerad och kompletterad. Slitage. Torrsprickor. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.