Mahogny, dekor av intarsia. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Raka avsmalnande ben. Bredd 105,5. Djup 37. Höjd 157 cm.
Slitage. Repor. Märken. Nyckelskylt saknas. En glasruta med spricka. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10