MATTA, Sarouk, semiantik, 208 x 130 cm.

Mörkt fält med mittmedaljong och hörnornament. Röd huvudbård med ljusa sekundärbårder.

Slitage, hårdare i kant. Skadade fransar. Senare langettering och förstärkta franskanter. Lagning. Några fläckar.

Utropspris
4 000 SEK