TAKLAMPA, mässing, trol Östereuropa, jugend, 1900-talets första del, h 95.

Trearmad taklampa med hängade kupor samt central ljuskälla. Bär otydlig ingraverad text längs sidorna.

Lätt bruksslitage. Möjl utbytta (samtida) kupor.

Utropspris
2 000 SEK